Шаблоны Joomla 3 здесь: http://www.joomla3x.ru/joomla3-templates.html
Шаблоны для Joomla 3здесь
Вівторок, 24 11 2020

Навігаційна стежка

Діяльність Березнівської психолого-медико-педагогічної консультації

Не можна вимагати від дитини неможливого –
певного рівня і певного кола знань
різні діти йдуть по різному.

В. Сухомлинський

Кожна дитина - особлива, це беззаперечно. Незалежно від стану здоров’я, наявності фізичного чи інтелектуального порушення, кожна людина має право на повноцінне життя, освіту, якість якої не відрізняється від якості освіти решти людей.

Березнівська психолого-медико-педагогічна консультація - це діагностико-корекційний заклад в системі освіти і науки, які визначають потенційні можливості розвитку дитини з фізичними чи розумовими вадами і адекватні умови її навчання, виховання та професійної підготовки.

Діяльність психолого-медико-педагогічних консультацій спрямована на виявлення, психолого-педагогічне вивчення, оцінку труднощів та потенційних можливостей розвитку дітей віком до 18 років, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, мають ознаки ризику виникнення труднощів пізнавальної діяльності та поведінки; направлення їх до спеціальних дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів, установ та закладів системи праці та соціального захисту населення. Дає можливість вибирати подальшу форму навчання дитини або тип навчального закладу. Формує районний банк даних на дітей до 18 років з обмеженими можливостями. Надає консультативну допомогу батькам (осіб, які їх замінюють), педагогам, медичним працівникам з питань навчання, виховання, соціальної адаптації та інтеграції у суспільне життя дітей з особливими освітніми потребами.

В Березнівській районній психолого-медико-педагогічній консультації працюють висококваліфіковані, досвідчені фахівці різних спеціальностей – практичні психологи, дефектологи, логопеди, медики: завідувач КотиськоЛ. І.; лікар-невропатолог Брух О.І.; лікар-психіатр Голуб Ю.Ф.; учитель-тифлопедагог, логопед Прядун О.А.; учитель-олігофренопедагог Швець О.А.; практичний психолог Березнівської гімназії, (фахівець з питань девіантної поведінки) Шевчук В.Р.; практичний психолог Зірненської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів (фахівець з питань інтелектуального розвитку дитини) Шнайдер Т.О.

Вони здійснюють індивідуальне консультування, та різні види корекційних занять, є учасниками діагностичних засідань, під час яких здійснюють психолого-педагогічне вивчення дитини. Це справді ключовий момент у її житті, тому що вирішується подальша доля навчання та виховання. Природно, що батьки, дітей з особливими освітніми потребами, переживають, якими будуть висновки членів діагностичного засідання. Проте батьки повинні знати, що консультанти - це чуйні люди, а не бездушні «роботи». Вони разом ними переживають за долю їхньої дитини, допомагають визначити адекватні умови навчання, виховання та професійної підготовки, прагнуть пояснити у чому особливості розвитку дитини, щоб вони повірили, побачили позитивну перспективу.

Другу і четверту п’ятницю місяця консультанти Березнівської районної психолог-медико-педагогічної консультації надають консультації вчителям щодо здійснення навчально-корекційних процесів з школярами, які навчаються індивідуально за програмою шкіл для дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку.

З метою популяризації діяльності ПМПК консультантами неодноразово проводилися бесіди з батьками та педагогами щодо діяльності психолого – медико – педагогічної консультації. Для дітей зі складними вадами, які не відвідують навчальних закладів, психологами та соціальними педагогами проводився соціально-психологічний супровід.

Районною ПМПК за участю представника обласної ПМПК здійснюють виїзди за місцем проживання дітей, які мають тяжкі порушення психофізичного розвитку і не охоплені спеціальним навчанням; постійно надають інформаційну допомога щодо ефективності корекційного навчання дітей в закладах освіти, в навчально-реабілітаційних центрах або соціально-побутової реабілітації даної категорії дітей в закладах соціального захисту населення.

Заключення ПМПК – основний документ, на підставі якого дитину направляють до спеціалізованого, дошкільного чи шкільного загальноосвітнього навчального закладу системи освіти, закладу соціального захисту, також надається індивідуальна форма навчання за спеціальними програмами в умовах загальноосвітніх навчальних закладів. У 26 загальноосвітніх навчальних закладах району організована індивідуальна форма навчання, за якою навчається 61 дитина з особливими освітніми потребами: 6 дітей навчаються за загальноосвітньою програмою; 14 дітей – за програмою із порушеннями опорно-рухового апарату; 26 дітей – за програмою для розумово відсталих дітей; 1 дитина – за програмою для дітей з вадами слуху; 1 дитина – за програмою для дітей з вадами зору; 10 дітей – за програмою для дітей із затримкою психічного розвитку; 3 дитини - за програмою для дітей з тяжкими порушеннями мовлення.

У 5 загальноосвітніх навчальних закладах функціонує 9 класів з інклюзивним навчанням, в яких перебуває 9 учні, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку.

Відповідно до Положення про логопедичні пункти системи освіти, у Березнівській І-ІІІ ступенів ЗОШ №2 та Соснівському НВК «Гімназія – загальноосвітня школа І ступеня» функціонують 2 логопедичні пункти, які охоплюють дітей з мовленнєвими порушеннями.

З початку 2015-2016 навчального року відкриті додаткові логопедичні групи: Бистрицькому НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – ДНЗ», ДНЗ №2 «Теремок» м. Березне. Крім того, у ДНЗ №2 «Теремок» м. Березне наявні 3 групи компенсуючого типу для дітей з вадами мови, у ДНЗ №1 «Ромашка» м. Березне - 3 групи компенсуючого типу для дітей з вадами зору.

У 2016 році передбачено відкриття інклюзивних груп у ДНЗ №1 «Ромашка», ДНЗ №2 «Теремок», ДНЗ №3 «Веселка» м. Березне з відповідним фаховим забезпеченням.

У Березнівському районі простежується консультацією найвищий ранг поширеності це - порушення мовлення.

Висновок ПМПК носить лише рекомендаційний характер, батькам слід пам'ятати: ніхто немає права силоміць, без їхньої згоди, направити дитину до будь-якого навчального закладу. Остаточне рішення про форму навчання приймають батьки або особи, які їх замінюють, після того, як вони усвідомили для себе цю необхідність.

Діти з особливими освітніми потребами, які потрапляють на ПМПК, потребують негайної допомоги як з боку фахівців так і розуміння з боку батьків. Адже наявність вад в руховій (порушення опорно-рухового апарату), сенсорній (порушення зору, слуху) чи психічній (емоційно-вольові та інтелектуаль порушення) сферах можуть істотно позначитися на їхньому психічному розвитку, створювати специфічні труднощі для відображення навколишнього світу, взаємодії з предметним світом встановлення комунікативних стосунків із дорослими та однолітками. Це може призвести до відставання, уповільнення, затримки й навіть до відхилень у їхньому психічному розвитку порівняно із загальновизнаними середньовіковими нормами. Щоб ефективно впливати, стимулюючи загальний розвиток цих дітей, виправляючи, пом’якшуючи негативні наслідки порушених функцій, їм необхідно особливі умови для навчання й виховання, за якими враховують «слабкі» та «сильні» їх сторони. Кожен вид порушень потребує певних умов організації та спеціальної освіти з метою реалізації корекційно-розвиткових завдань. Такі умови можна створювати в кожному навчальному закладі.

Хотілося б подякувати всім небайдужим людям до дітей з особливим освітніми потребами. А саме, завідувачу обласній психолого-медико-педагогічній консультації Н.І. Шагай, приватному підприємцю С.Маслак, які приготували подарунки дітям-інвалідам на Різдвяні свята, головному інженеру ТОВ «РІВНЕГАЗ ЗБУТ» С.Чорному, який проспонсорував комп’ютер на ПМПК.

Дитина з особливими потребами – це квітка, яка зацвіла на морозі. Їй хочеться тепла, а його навкруги так мало. І добре, коли всі разом зробимо цей світ більш привітним і лагідним до таких дітей.

Форма входу

Календар новин

Листопад 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Версія для людей з вадами зору

zir 2

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Електронна реєстрація в ДНЗ

Сучасний освітній простір

1522672676 converted

Останнє в Форумі

  • No posts to display.

Зовнішнє незалежне оцінювання

Кількість відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
393
322
715
9856
658706
2
0
2